יום האחדות

פרס ירושלים לאחדות ישראל ויום האחדות הינו יוזמה משותפת של משפחות שלושת הנערים החטופים אייל יפרח, גיל-עד שער ונפתלי פרנקל, יחד עם ראש עיריית ירושלים לשעבר מר ח"כ ניר ברקת. היוזמה הוקמה בשנת 2015. הפרס נועד להעלות על נס ארגונים ויחידים בארץ ובתפוצות, אשר תורמים לאחדותו של העם בישראל. יוזמי הפרס מבקשים לשמר ולהנציח את האחדות אשר הופגנה בעם לאחר היוודע החטיפה, ולקדם ערך זה דרך זיכרון הנערים ועידוד יוזמות חברתיות למען רעיון האחדות. מטרתנו היא לשבח ולהודות לעוסקים במלאכת האחדות, ולעורר את יצר היוזמה לפעולות שכאלו בקרב אחרים בעם, מתוך האמונה בחשיבות קבלת האחר ובכוחו של עם מאוחד.

"יום האחדות" נועד לחצות קהילות ומגזרים, ולכנס תחתיו את כל החברה הישראלית. ייחודיותו היא בהיקף משתתפיו בארץ ובעולם, אשר כולם עוסקים בחשיבות נושא האחדות ובדרכים לקידומו לאורך כל ימות השנה.

במסגרת יום האחדות מתקיימים פעילויות בבתי הספר, תנועות נוער, עמותות, צה"ל, משטרת ישראל, מנהל חברה ונוער, החברה למתנסים, וברשויות המקומיות, ובשיאו של היום מתקיים טקס הענקת הפרס בבית הנשיא ובמעמדו. כמו כן מתקיימים אירועים בכנסת כגון שולחנות עגולים עם נוער בנושאים מגוונים הקשורים לקידום אחדות בחברה הישראלית. השותפים שלנו כוללים גם משרדי ממשלה כגון המשרד לשיווין חברתי, משרד התרבות והספורט, מרכז ההסברה, משרד ירושלים ומורשת.

מיזם נוסף במסגרת יום האחדות הוא "סלון ישראלי" שמזמין משפחות רבות בארץ לפתוח את ביתם ולקיים מעגלי שיח, מוזמנים להיכנס לקישור ולהצטרף למעגלים אלו, כמארחים או מתארחים. כולנו אחים! 

למידע נוסף על יום האחדות ופרס ירושלים לאחדות ישראל: https://unityday.org.il

אנחנו מזמנים אתכם. להצטרף אלינו ולקחת חלק בפרוייקטים השונים! 
לפרטים ויצירת קשר בת גלים שער- 050-2555288