שבת אחים גם יחד

מיזם חדש ויוצא דופן המתגבש בימים אלה, ומבקש להשתמש בשבת כמנוע אדיר לאופטימיות. המיזם מכוון ליצירת תהליך של מפגש עם עצמינו ועם הסובבים אותנו במהלך שבוע אחד ששיאו בשבת, ומתקיים במכינות הקדם צבאיות או במדרשות ברחבי הארץ.

במידת האפשר, יורחב המיזם לקהילות שונות בארץ.

אנו מזמינים אתכם לחוות שבוע בצורה אחרת, שבוע שיגרום לכם לעצור ולהתבונן קצת על עצמכם, על המשפחה שלכם ועל העם שלנו, ולראות שאפשר גם אחרת.

בעולם המודרני תחושת הבדידות הולכת ומתחזקת. אנו נוטים לראות את הרע ואת ההזנחה אבל יש כ"כ הרבה טוב מסביבנו. ברגע של בדידות/ נואשות, הידיעה שאני מוקף בסביבה תומכת נותנת כח.

העובדה שאין עוד עם כזה שלאנשים אכפת האחד מהשני, מעצימה מאד.

דווקא השבת, אותה חווה כל ישראלי באופן שונה, היא הזדמנות להתבונן אחרת על המציאות, לגלות את נקודות האור והחיבור שלנו כבני אדם, כיהודים, כישראלים, ולמנף אותן כדי לצלוח את ימי החול והאתגרים שהם מביאים לפתחנו.  בשבוע זה יתקיימו מעגלי שיח, יועברו יחידות תוכן מגוונות- התכנים יכללו לימוד משותף ו/או דיון בתחומי אקטואליה שונים הנוגעים לכולנו. כמו כן בתאום עם המכינה/ המדרשה יתבצע במהלך השבוע מיזם בר ביצוע שיביא את השיח והחזון לביטוי מעשי המתאים לסביבה בה פועלת המסגרת החינוכית המקומית.

ספר תורה נודד ע"ש גיל-עד מיכאל שער הי"ד, שהוכנס לאחרונה למכינה הקדם צבאית "מעוז" בלוד, יגיע אל המכינה לשבוע זה. סביב הספר נתמלא בתוכן ואוירה של לכידות חברתית וחיבורים, נחזק את הזהות היהודית שלנו ונלבה את האש המחממת של המסוגלות שלנו לאחדות כפי שהורגשה בעם ישראל באותו קיץ תשע"ד. כך נחזק את האופטימיות של החברה שלנו ואת החוסן הלאומי.

חשוב להדגיש כי התכנית מודולרית ומשתנה בהתאם לצרכים של כל מקום, ובנייתה תיעשה בשיתוף המנהיגות המקומית.

לפרטים ויצירת קשר, נא לפנות למיכל כבביה: 052-8761623