תחרות הGCC

עם ישראל מונה כיום כ-14 מיליון איש, אשר רק מחציתם מתגורר בישראל. אם נלמד ונפנים כי עם אחד אנחנו אזי נבין כי חיזוק הקשר בין יהודי התפוצות לישראל חשוב ומהותי לשני הצדדים והינו אחד האתגרים המשמעותיים העומדים לפתחו של העם היהודי במאה ה- 21.

מדובר בתהליך המבקש לברר את אופיו של החיבור העתידי על בסיס רעיונות ותחושות של אלו החיים בשני העולמות – בישראל ובחו"ל, ויש ביכולתם לראות לעומק ולרוחב את המתחולל בעולם היהודי.

 

לשם כך יזמנו את תחרות –GCC- The Global Conection Competition

התחרות הינה  חדשה ומקורית בעוצמת שיתופי הפעולה שלה והיקפה ברחבי העולם. בקשנו למצוא את המיזם הבא אשר יחזק את הקשר בין ישראל ויהודי העולם, ועם זאת,  עצם קיום התחרות כבר העלה את המודעות בדבר הצורך לחזק קשר זה. .

התחרות התקיימה במהלך שנת 2019 וזכתה להכרה ותמיכה רעיונית של למעלה מ- 50 ארגונים רבים ומגוונים בישראל ובעולם.

במסגרת התחרות התקבלו למעלה מ- 700 הצעות מיחידים המתגוררים ב-22 מדינות ודוברים 5 שפות שונות. כמות המציעים התחלקה כמעט באופן שווה בין הישראלים ליהודים התפוצות. מגיש ההצעה הצעיר ביותר היה בן 11.5 והמבוגר בן 80, כאשר מרבית מגישי ההצעות היו בטווח הגילאים של 20-40.

 

מידע נוסף על התחרות אפשר לראות בדף המצורף    http://gcc.sonshine.org.il/

 

סרטון סיכום מיזם gcc עמותת סאנשיין

 

שלושה רעיונות העפילו לשלב הגמר. ניתן לצפות בהם בסרטונים המצורפים.

 

  • בשביל העולם היהודי –

המיזם יפתח "שביל יהודי עולמי" שיעבור בנקודות שונות ברחבי העולם,יכלול מסלולים ייחודים ויצור תשתית לחיבור בין מטיילים ישראלים ויהודים ובין "מלאכי שביל" -יהודים המתגוררים בסביבתו.

 

  • מעמד בן לאום שאינו אזרח

המיזם יפעל במישור החינוכי והערכי לכונן באמצעים שונים מעמד סמלי של "יהודי מן התפוצות שאיננו אזרח ישראל" על מנת לחזק את הקשר בינו לבין מדינת ישראל.

  • יש לי יום הולדת

המיזם ייצור פלטפורמה של מדיה חברתית אשר תאפשר את החיבור בין יהודים בכל רחבי העולם החוגגים ומציינים את יום הולדתם באותו תאריך.

 

במהלך חודש יוני 2019 התקיים טקס חגיגי במסגרתו נבחר הרעיון הזוכה "בשביל העולם היהודי". באירוע נטלו חלק אנשי ציבור, אנשי תקשורת בכירים ונציגים מארגונים שונים הפועלים במרחב העולם היהודי.

 

 

סרטון פתיחה לאירוע סיום תחרות GCC